حمل و نقل زمینی کالا از روشهای مرسوم انتقال کالا می باشد. با استفاده از این روش شما می توانید کالاهای خود را از طریق جاده های خشکی و یا مسیرهای ریلی انتقال دهید. این روش انتقال کالا از جمله روشهای مرسوم و مورد توجه تجار و بازرگانان می باشد. با رشد تکنولوژی و بوجود آمدن روشهای انتقال جدید، همچنان انتقال زمینی کالا به دلیل مزایای زیادی که دارد جزو پر کاربردترین روشهای جا به جایی کالا محسوب می شود. یکی از مهمترین زیرساختهای توسعه اقتصادی، شبکه های انتقال کالا، و به طور خاص زیرساخت های انتقال کالای جاده ای است، این امر اهمیت لزوم پرداختن به حمل و نقل زمین کالا را می رساند.

در ادامه با ما همراه باشید تا با خدمات حمل و نقل زمینی شرکت بازرگانی هوبر تجارت بیشتر آشنا شوید.

حمل و نقل زمینی شرکت هوبر تجارت ملل
ارائه خدمات حمل و نقل زمینی توسط شرکت بازرگانی هوبر تجارت ملل

به انتقال کالاها بوسیله ی تریلر ها، کامیون ها و قطارها حمل ونقل زمینی گفته می شود. این روش دارای مزایایی است که باعث شده مورد توجه بازرگانان قرار بگیرد. حمل و نقل زمینی کالا به دلیل قیمت مناسبی که دارد، هنگامی که انتقال کالا دارای محدودیت زمانی نباشد میتواند مورد توجه قرار گیرد.

حمل و نقل زمینی دارای روش های مختلفی می باشد که هر کدام متناسب با نیازها و شرایط خاص هستند. در ادامه به معرفی این روشها می پردازیم تا هنگامی که نیاز به انتقال کالا پیدا می کنید بتوانید با آگاهی بالاتری از این روش استفاده کنید.

حمل و نقل جاده ای مرسوم ترین روش انتقال زمینی کالا می باشد. در این روش تریلرها و کامیون ها کالاها را در فواصل کوتاه و یا طولانی حمل می کنند و در واقع باعث اتصال مراکز توزیع، انبارها، تولید کننده ها و فروشنده ها می گردند. بدون در نظر گرفتن اینکه از چه روش حمل و نقلی برای انتقال بین المللی کالا استفاده می کنید، عموما ضرورت استفاده از حمل و نقل جاده ای برای بخشی از مسیر وجود دارد.

استفاده از راه آهن جهت انتقال حجم زیادی از کالا برای مسافت های طولانی یکی از روشهای کارآمد در زمینه انتقال زمینی کالا می باشد. استفاده از این روش به جهت وابستگی به توسعه خطوط را آهن بین شهری مناسب تمام شهرها و مکان ها نیست. سرعت انتقال در این روش گاهی میتواند نسبت به حمل و نقل جاده ای سریعتر باشد.

حمل و نقل زمینی دارای مزایایی است که باعث شده همچان مورد توجه نیازمندان به انتقالات بین المللی کالا قرار گیرد.

  • هزینه های مناسب
  • ایمنی
  • قابلیت استفاده در مکانهای مختلف
  • عدم نیاز به جرثقیل

در حمل و نقل جاده ای که بوسیه کامیون ها یا تراک ها انجام می شود، دو مدل حمل نقل فول تراک (FTL) و حمل بار گروپاژ (LTL) وجود دارد. در ادامه به معرفی بیشتر این دو روش می پردازیم.

در حمل و نقل فول تراک یا FTL (full truckload) کل فضا و ظرفیت یک کامیون برای بار یک مشتری در نظر گرفته می شود. در واقع کل ظرفیت یک کامیون با بار یک مشتری پر می شود. از آنجایی که بار کامیون فقط یک مبدا و مقصد دارد و مستقیما از مبدا به مقصد منتقل می شود لذا این روش حمل و نقل جاده ای به صرفه خواهد بود. خدمات حمل و نقل فول تراک یا حمل و نقل FTL نیاز به رزرو یک کامیون به صورت کامل دارد و بنابراین کمی گرانتر از حمل و نقل به روش LTL خواهد بود.

حمل بار گروپاژ یا LTL (less-than-truckload) به حالتی گفته می شود که میزان بارکمتر از حداکثر ظرفیت کامیون یا تریلر باشد. لذا تریلر محموله را به جای دریافت ازیک شرکت، از شرکت های مختف دریافت می کند و در تریلر کالاهای مختلف از مشتری های متفاوت وجود خواهد داشت.

از جمله خدماتی که یک شرکت بازرگانی معتبر برای شما انجام خواهد داد ارائه انواع خدمات در غالب خدمات حمل و نقل زمینی کالا می باشد. این خدمات عبارتند از: انجام خدمات گمرکی، انبارداری، بارگیری، تخلیه و ارائه خدمات درب به درب. ارئه مجموعه این خدمات بازرگانان را قادر خواهد ساخت تا بدون دغدغه کالاهای خود را از طریق جاده ها جا به جا کنند.

در دنیای بازرگانی و حوزه واردات و صادرات استفاده از حمل و نقل جاده ای امری تقریبا اجتناب ناپذیر است. جهت استفاده از این امر بهترین راه بهره گرفتن از تجارب یک شرکت بازرگانی می باشد. شرکت بازرگانی هوبر تجارت با داشتن دفاتر فعال در ایران و کشور همسایه عراق، امکان حمل و نقل زمینی را فراهم می آورد. همانگونه که میدانید یکی از بازارهای اصلی در بین کشورهای همسایه ایران عراق می باشد که دارای مرز خاکی با ایران بوده و قابلیت انتقال کالا را به صورت بین المللی فراهم می آورد. ما در شرکت بازرگانی هوبر تجارت ملل آماده ایم تا خدمات با کیفیتی را در زمینه انتقال زمینی به شما ارائه دهم. در صورت وجود هر گونه سوال و نیاز به مشاوره در این مورد کالا با کارشناسان ما تماس برقرار کنید.