ثبت سفارش کالا به معنای ثبت درخواست واردات یا خرید کالا است. برای ثبت سفارش کالا، باید مجوز لازم را در اختیار داشته باشید و مراحل ثبت سفارش را طی کنید. در این مراحل، از کارت بازرگانی استفاده می‌شود که باید اعتبار کافی داشته باشد. پس از ثبت سفارش، باید به گمرک مراجعه کرده و پس از طی کردن مراحل لازم، کالاها را دریافت کنید.

ثبت سفارش
ثبت سفارش کالا

تمام اشخاص حقیقی و حقوقی برای این که بتوانند از سایر کشور ها کالایی را وارد کشور ایران نمایند، موظف به ثبت سفارش کالا هستند. مجوز ثبت سفارش توسط سازمان توسعه و تجارت صادر شده و وارد کنندگان پس از دریافت مجوز ثبت سفارش می توانند برای واردات کالاهای مورد نظر خود به داخل کشور اقدام نمایند. مجوز ثبت سفارش یک کد 8 رقمی است که توسط سازمان توسعه تجارت ایران صادر می‌شود و روی آن شماره هشت رقمی مجوز و تاریخ مجوز ثبت سفارش همراه شماره و تاریخ پروفرما و نام شرکت متقاضی که می‌تواند شرکت وارد‌کننده باشد، درج می‌شود.

مجوز ثبت سفارش کالا یک فایل است که توسط سازمان توسعه تجارت ایران صادر می‌شود. این مجوز دارای یک کد 8 رقمی، تاریخ ثبت، شماره ثبت، تاریخ پروفرما و نام شرکت متقاضی ثبت سفارش می‌باشد. این اطلاعات را می‌توانید در نرم افزار حسابداری خود ثبت کنید. در صورتی که تعداد کالاهای ثبت شده برای ثبت سفارش زیاد باشد، اسامی آن‌ها در برگه‌های جداگانه ثبت شده و به مجوز ثبت سفارش ضمیمه می‌شود. هنگام ثبت سفارش، باید حق ثبت سفارش نیز پرداخت شود. مبلغ حق ثبت سفارش هر سال توسط قانون بودجه تعیین می‌شود و برای برخی از کالاهایی که به کشور وارد می‌شوند (بدون توجه به این که در سیستم بانکی و یا خارج از آن ثبت شده اند) باید پرداخت شود. دولت با استفاده از سیستم ثبت سفارش، ضوابط فنی برای کالاهایی که به کشور وارد می‌شوند را کنترل می‌کند و همچنین کالاهای وارداتی را به صورت آماری ثبت می‌نماید. این کار دولت را در اجرای بهتر قانون جدید سامانه مودیان یاری کرده است.

شرکت بازرگانی هوبر تجارت ملل با بیش از 20 سال تجربه در حوزه بازرگانی، به عنوان یکی از پیشگامان درخشان این صنعت، خدمات ثبت سفارش را با بهره‌گیری از دانش و تخصص خود ارائه می‌دهد. هوبر تجارت ملل با ارائه خدمات حرفه‌ای و قابل اعتماد، به مشتریان خود امکان ثبت سفارش کالاهای مختلف را با سرعت و کارایی بالا فراهم می‌کند. این شرکت با تمرکز بر کیفیت و رضایت مشتری، به عنوان یک همکار قابل اعتماد برای امور بازرگانی شناخته می‌شود و از طریق تجربه و تخصص خود، به مشتریان خود کمک می‌کند تا در فرآیند ثبت سفارش کالاهایشان، به بهترین نتیجه برسند.